Kültür ve Turizm Bakanlığı Çocuk Bakımevi
Anasayfa Site Ağacı Arama
Kreşten Görüntüler
Çalışma Programı

    Çocuk Bakımevinde uygulanacak eğitim, gelişim, sağlık ve beslenme programları aşağıda belirtilen prensipler içinde hazırlanır. Çocuk Bakımevi Şube Müdürü tarafından onaylandıktan sonra uygulanır.

a) Eğitim ve Gelişim Programı

    Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim kurumları yönetmeliği 36–72 aylık çocuklar için okul öncesi eğitim programı esas alınarak hazırlanmaktadır. Çocuk Bakımevinde yılda iki kez veli toplantısı, iki ayda bir sınıf toplantılarımız yapılmaktadır.
   Çocuk Bakımevi Şube Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim müfettişleri tarafından denetlenmektedir.2008-2009 Eğitim-Öğretim yılı denetleme sonucunda eğitim-öğretim faaliyetleri örnek seviyede bulunmuş Çocuk Bakımevi Müdürlüğümüz teşekkür belgesi almıştır.
    Ailelere ve öğretmenlere anne baba tutumları, çocuk gelişimi ve eğitimi konularında seminerler düzenlenmektedir.Çocuklarımıza sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı eğitimi, trafik ve çevre eğitimi konularında konunun uzmanları tarafından eğitim verilmektedir

b) Sağlık Programı

    Çocuk Bakımevinde hemşiremiz görev yapmaktadır. Hemşiremiz gün içerisinde çocukların ilaç takiplerini, ateş takiplerini yapmakta ve ailelere durum ile ilgili bilgi vermektedir. Kaza durumlarında ilk müdahaleyi hemşiremiz yapmaktadır
    Yönetmeliklere uygun olarak tüm personelin portör muayeneleri yapılmaktadır.

c) Beslenme Programı

Beslenme; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde günde üç öğün olmak üzere verilmekte ve aylık yemek listelerimiz gıda teknikerimiz tarafından çocukların günlük kalori ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.
Yemekler bakımevimizin mutfağında hazırlanmaktadır. Yemek listeleri, çocukların severek yiyebileceği, sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmekte, beslenme saatleri öğretmenlerin ve bakıcı annelerin gözetiminde, bakımevi yemekhanesinde gerçekleşmektedir. Aylık yemek listesi ailelere iletilmektedir.

 
Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 3704 kez gösterilmiştir.