Kültür ve Turizm Bakanlığı Çocuk Bakımevi
Anasayfa Site Ağacı Arama
Kreşten Görüntüler


Neredeyim: Branş Dersleri


Branş Dersleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çocuk Bakımevinde branş öğretmenleri tarafından çeşitli sosyal faaliyet dersler verilmektedir. Bu faaliyetler Ekim ayında başlayıp dönem sonuna kadar devam etmektedir. Bu aktivitelerle çocukların bilişsel, sosyal ve psiko-motor gelişimlerinin desteklenmesi sağlanmaktadır. Dersler Drama, İngilizce, Beden Eğitimi (jimnastik), Hokey,Santraç,Müzik ve Halk Dansları olup haftanın günlerine göre düzenleme yapılmıştır. Ayrıca her ay düzenli olarak gelen tiyatro grupları bulunmaktadır.

Bunlar dışında Çocuk Bakımevinde belirli günler ve haftalarla ilgili olarak çeşitli törenler ve kutlamalar düzenlenmekte, yıl sonu mezuniyet töreniyle çocukların dönem boyunca yaptığı çalışmalar sergilenmektedir. Yıl içerisinde özel günlerde ailelerin katılımı ile animasyon gösterileri, bahçe etkinlikleri yapılmaktadır.

Çocuk Bakımevinde eğitim programları dâhilinde geziler düzenlenmektedir. Geziler, çocukların doğal ortamda yaparak, yaşayarak öğrenmelerini, gözlem ve araştırma yapmalarını sağladığı için eğitim programı içinde önemli yer tutar. Grupla birlikte uyumlu hareket etme ve dinleme-anlatma becerileri kazanırlar.

Geziler, tanıdıkları çevreden başlayarak daha geniş çevreye yayılacak şekilde planlanır.   

Geziye gitmeden önce ailelerden izin alınmaktadır.

 
Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 3704 kez gösterilmiştir.